Tosun: “Ereğli il olmayacak”

Tosun: “Ereğli il olmayacak”
Bu içerik 1106 kez okundu.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, “Ereğli İl olmayı hak ediyor” şeklinde konuşan partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın söylemini değerlendirerek, “Ereğli olmayacak ve Ankara’da da zaten öyle bir çalışma da yok. Gazetecinin sorusu üzerine ilçe başkanım öyle cevap verdi sadece” dedi. Zeki Tosun ayrıca Zonguldak’ta ki emniyet personeli açığının giderilmesi için çalışma içinde olduklarını da söyledi.

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun. Partinin Ereğli İlçe başkanı Fatih Çakır’ın “Ereğli il olmayı hak ediyor” sözlerini ayrıca Filyos Projesi, terörle mücadele ve Zonguldak’taki emniyet personel eksikliği konusunda açıklamalarda bulundu.

EREĞLİ’NİN İL OLMASIYLA İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YOK Kİ

“Şimdi İlçe Başkanım Fatih Çakır her ay bir basın açıklaması düzenliyor. Bu açıklamada onlardan bir tanesi. Orada benim gördüğüm kadarıyla basın mensubu bir soru soruyor. O sorudan da çıkartıp bunu basında gördük. Şimdi biliyorsunuz daha önceki günlerde Türkiye genelinde Ereğli gibi nüfusu kalabalık büyük ilçelerle ilgili işte şu kadar ilçe il olacak diye bir haber çıkmıştı. Bu habere istinaden de basın mensupları Fatih Çakır’a sormuşlar. Kardeşimizde orada Ereğli İlçe başkanı. Tabi orada bu soru sorulduğu anda ilçe başkanı olduğu bir yerde il olmasın diyemezdi. O şekilde söylemiştir ama hiç bana gelen, Bana ulaşan, genel merkezimizden, hükümetimizden en ufak dahi böyle bir çalışma olduğu yönünde bir bilgi yok. O gün sorulan bir soruya kardeşimiz cevap vermişti bence.

 

GÖNLÜNDEN GEÇİNİ SÖYLEMİŞ

Yani gönlünden geçeni mi söylemiş” sorusuna tekrar Zeki Tosun şöyle cevaplamaya devam etti:

“Yani sonuçta bende ilçe başkanı olsam bir yerin bana da sorsalar bende gönlümden geçeni söylerim. Onun gönlünden geçmiş ve söylemiş. Buna devletimiz ve hükümetimiz karar verecektir”

 

EREĞLİ İL OLMAMALI ZATEN..

“Zonguldak bağrından Bartın ve Karabük il olarak ayrıldı. Ereğli sizce il olmalı mı?” sorusuna, Zeki Tosun, “Hayır tabiî ki. Bana sorarsanız ben il olsun demiyorum zaten. Öyle bir şey yok Ama o oranın ilçe başkanı olduğu için öyle bir cevap vermek zorunda kalmıştır diye düşünüyorum” diye cevap verdi.

 

ÇAKIR AÇIKLAMA YAPMADI. GAZETECİ SORUCA O CEVAPLADI

Tosun Fatih Çakır’ın “Peki böyle bir açıklama yaparken size danışması gerekmez miydi” sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:

“Yani onunla ilgi başta da söyledim. Açıklama yapmadı orada kardeşimiz. Normal aylık rutin açıklamasını yaparken gazeteci sordu, oda sorusunca cevap verdi. Sırf onun için böyle bir açıklama yapmadı yani.

 

ANKARA’DA EREĞLİ’NİN İL OLMASIYLA İLGLİ BİR ÇALIŞMA DA YOKK ZATEN

Ankara’da Ereğli’nin il olmasıyla alakalı öyle bir konu yok, öyle bir gündem yok. Ama bu ulusla basında yer aldı. Oradan da gazeteciler sorunca o da cevap verdi orada. Ona bakarsan o zaman bir dünya ilçe var Ereğli nüfusuna yakın bir çok ilçelerimiz var. Bunların hepsinin il olmasına imkan yok. Böyle bir şeyi devletimizin ve hükümetimizin düşündüğünü zannetmiyorum ben”

 

TERÖRLE MÜCADELE ETKİN ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Terörle mücadelenin en etkin şekilde sürdürüldüğünü belirten Zeki Tosun şunları kaydetti:

“Terörle mücadelede son zamanların en etkin mücadelesi epey zandan beri devam ediyor. Biliyorsunuz İç İşleri bakanımızda değişti. Süleyman soylu bakanımız da gayretli bir şekilde çalışıyor. Ordumuz çalışıyor ve hükümetimizin bu terörle ilgili s on günlerde gayretli bir çalışma içinde. Öncelikle ben orada mücadele eden emniyet güçlerimize Allah kolaylık versin diyorum. Biliyorsunuz sınır ötesinde güvenli bölge oluşturmak için yaptığımız operasyonlar var. Bunlar devam ediyor. Bunlarla ilgili açıklamalar zaten hükümetimiz tarafından açıklanıyor.

 

POLİS EKSİĞİMİZ YAKIN ZAMANDA TAMALANACAKTIR

“İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Zonguldak’ta çok az sayıda personel ile hizmet ettiklerini belirterek, bu konuda görevin siyasilere düştüğünü söylemişti. Si bu açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz. Personel eksikliğinin giderilmesi konusunda bir girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz veya öyle bir çalışmanız var mı?” sorusuna Zeki Tosun şu şekilde cevap verdi.

“Şimdi kıymetli Emniyet müdürümüz Osman Ak ile biz bunu defalarca kendisiyle yan yana geldiğimizde konuşmuşuzdur. Tabi malumunuzdur bu FETÖ olayları yüzünden son zamanlarda emniyette bayağı bir eksilme oldu. Zonguldak’ta bunlardan bir tanesi ve bayağı bir eksiğimiz var. Zaten daha önceden de eksik kadroyla çalışıyorduk Emniyet müdürümüzün demesine göre. Tabi hükümetimiz şu anda polislikte bir alım yapacaklar. Biz bunları her seferinde gerekli yerler, İç İşleri bakanlığı’na ve gerekli yerlere bildiriyoruz. Bunun için çalışmalarımız başından eri var. İnşallah bu yeni alınacak polislerle beraber Zonguldak biraz daha rahatlayacaktır. Tabi diğer bölgelere giden emniyet güçlerimiz var terörle mücadele olduğu için. Oradan da bir eksiğimiz var. FETÖ yüzünden alınalar yüzünde de bir eksiğimiz var ama bunlar yakında zamanda tamamlanacaktır”

 

BAŞBAKANIMIZI TEMEL ATMAYA GETİRMEK İSTİYORUZ

“Filyos Projesi ile ilgili olarak ta açıklama yapan Zeki Tosun şunları söyledi:

“Müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı ve şantiyesini kuruyor. Çaycuma’da bazı hazırlıklar yapılıyor. Bundan sonar burada yapacağımız şey milletvekillerimiz de başından beri söylüyor, Sayın Başbakanım inşallah temel atma töreni müsait olursa getirmek. Bunun için tarih daha henüz beli değil. Önümüzdeki günlerde Ankara’da bununla ilgili bir görüşme yapacağız tekrar”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zonguldak haberleri zeki tosun ereğli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017