Akdemir'e oy veren de sorumlu!

Zonguldak Belediyesi’nin hizmet yetersizliğini eleştiren SP İl Başkanı Sadık Kar’dan çarpıcı analiz...

Akdemir'e oy veren de sorumlu!
Bu içerik 1790 kez okundu.

Zonguldak Belediyesi’nin hizmet yetersizliğini eleştiren SP İl Başkanı Sadık Kar’dan çarpıcı analiz...

Zonguldak Belediyesi’ne de ateş püsküren Sadık Kar, “Zonguldak’ta Belediye var mı ki çok merak ediyorum. Her yağmurda sel oluyor. Zonguldak yerel yönetim anlamında çık sıkıntılı çekiyor. Esnaflarımız geçmiş olsun” dedi.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, “Zonguldak, belediye başkanını seçerken daha dikkatli olmalıydı” diyerek yaşanan yetersiz hizmetlerin sorumlusunun sadece belediye olmadığına dikkat çekti.

Sadık kar yaptığı açıklamada, seçmeni de eleştirdi. Kar, yaşanan sel felaketleri konusunda değerlendirme yaparak şunları söyledi:

SELİN OLACAĞI BELLİYDİ ZATEN

“Biz her toplantımızda, her basın açıklamamızda söylediğimiz gibi Zonguldak’ta yerel yönetim anlamında bir kurumumuz yok gibi ve hep bu şekilde eleştirmiştik. Belediyenin yapması gereken şeyleri bugüne kadar yapmadığını söylemiştik, yapamadığın söylemiştik. İnsanlar yöneticiler ne kadar dürüst olurlarsa olsunlar bu dürüstlüğün ötesinde iş bitiren ve önündeki engelleri aşmaya çalışan aşan bir yöneticiye ihtiyacı var. Tabi bu bugün tartışılması gereken bir konu değil. Bugüne kadar Zonguldak en ufak, yarım saatlik yağmura dahi dayanabilecek bir alt yapıya sahip değil ama bu konuda şimdiye kadar bir adım atılmış değil. Her felaketten sonra bunların giderileceği söylenir ama bir daha ki felakete kadar hep beklenir. Bugün de aynısı olmuştur. Bugün olagelenlerin aynısı yaşanmıştır.

ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANINI SEÇERKEN DAHA DİKKATLİ OLMALIYDI. BENİM ESAS ELEŞTİRİM SEÇMENEDİR

Tabi bu konuya şimdiden değinmek biraz erken, evet eleştiriyoruz, bu olmamalıydı, Zonguldak bunları yaşamamalıydı ama Zonguldak belediye Başkanını seçerken daha dikkatli olmalıydı. Benim esas eleştirim seçmenedir. Bu konuda seçim zamanında gerekenleri söyledik, bugünde aynı şeyleri söylüyoruz. Şimdi başkanı eleştirsek, belediyeye eleştirmek bir şeyi değiştirmez. Evet istiyoruz daha iyi yaşam şartlarında, daha yaşanabilir bir Zonguldak’ta yaşamak istiyoruz. Ama elimizde olan budur. Bunu değiştirmek te ancak önümüzdeki seçimlerde olur. Biz her ne kadar belediyeyi eleştiriyorsak ta belediyeyi buraya seçen seçmeni de eleştirmemiz gerektiği kanatindeyim. Biz onları eleştiriyoruz şu anda. Yani bu ortamda herkesin şikayetçi olacağı bir ortamdır. Bizden ayrılar bir çok ilçeye gidiyoruz. İlçenin yapısı bu yağışlarda almış olduğu şeyi görüyoruz. Bu kadar çok yağış hiçbir ilçeyi veya bir ili etkilemezken maalesef Zonguldak merkez ilçeyi çok fazla etkilemiştir. Bu tabi belediyenin yetersizliğidir. Belediyenin bugüne kadar yapması gerekip te yapmadığı şeylerin sonucudur. Ama yapacak bir şey yok, yeni seçimleri beklemekten başka. Halkımızın yapacağı çok fazla bir şey olduğu kanaatinde değilim. Evet tabi her sel, her su baskını olduğu zaman ben 1983 yılında olan büyük seli yaşayanlardan biriyim. Acısını da çok iyi bilirim. İşyerleri hep sular altında kaldı. Onun acısını zorlukları çok iyi biliyoruz. Tabi tüm esnaf arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Rabbim bir daha böyle bir şey bizlere yaşatmasın. İnşallah uyanırız. Bundan sonraki hayatımızı dizayn ederken veya planlarken biraz daha farklı daha derinlemesine düşünerek karalarımız veririz. Tekrar milletimize, esnafımıza geçmiş olsun diliyorum. İnşallah tekrar böyle bir şey yaşamayız inşallah”

(HABER-ERCAN DEMİR)

sadık kar zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017