Kilimli HEM’de Madencilik kursları devam ediyor

Kilimli HEM’de Madencilik kursları devam ediyor
Bu içerik 1439 kez okundu.

Kilimli HEM’de Madencilik kursları devam ediyor

BELGE ALMAK ŞART

 

Kilimli İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından madencilik kursları devam ediyor.

Kilimli İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Bayrak yaptığı açıklamada, ilçenin bir madenci şehri olduğunu belirterek, şu ana kadar 350-400 kişinin madencilik kurslarına katılarak belgelendirdiklerini belirtti.

Bayrak, “İnsanların ihtiyaç duyduğu dönemlerde gerek şirketlerle gerekte bireysel olarak Kilimli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak uygulamalı şekilde eğitimleri veriyoruz” dedi. Bayrak yaptağı açıklamada şunları söyledi:

““İlçemiz bilindiği gibi madenci şehridir. İş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde şu andaki şirketler tabiî ki işçi çalıştırabilmek için işçilerin eğitimden geçirmek zorundalar. Bu bağlamda Kilimli İlçe Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü olarak ilçemizde sektörel bazda çalışan maden şirketleri ve TTK’ya da eğitimlerini vermektedir. Madencilerimiz şu an ki 120 saatlik kursta farklı modüllerde eğitim almaktadırlar. Belgelerin aldıkların da şirketlerinde iş sağlığı ve güvenliği açısında ve mesleki yeterlilik açısından verimli olabilecek düzeye gelmektedirler. Bizim, insanımıza yapmamız gereken eğitimler düzeyinde her ne varsa Kilimli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak sadece madencilik kursu anlamında değil diğer sektörlerde de, beceri ve yetenek kurslarında da, sportif kurslarda her zaman talepler doğrultusunda kursları düzenleyip insanımızı eğitimli bir şekilde topluma faydalı birer birey olma açısından üstümüze düşen görev ve sorumlulukları yerine getiriyoruz. İnsanlarımız her şeye layık. Bizlerde onlar için var olan gücümüzle mili, manevi ve ahlaki değerleri bizlere ve onlara yansımasında, toplumumuzun mutluluk ve refah seviyesini yükseltilmesinde her türlü çalışmayı Kilimli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak ve çalışanlarımızla birlikte el ele yürütüyoruz. İnsanlarımıza mutlu, huzurlu ve bol kazançlı günler diliyoruz. Kursiyerlerimizde inşallah bu kurslarını bitirdikten sora sektörel bazda çalışmaya başlayacaklar. Haftada 5 gün ve 40 saat üzerinden toplam 4 hafta 10 saat sürüyor. Yani 20 iş günü sürecek 2 haftası sona erdi ve 5 Ekim gibi sona erecek. İnsanların ihtiyaç duyduğu dönemlerde gerek şirketlerle gerekte bireysel olarak Kilimli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak uygulamalı şekilde eğitimleri veriyoruz. Halk arasında Madencilik Kursu olarak bilinen kazı tahkimat, madencilik ve maden çıkarma kurslarına şu ana kadar yaklaşık 350-400 dolayında insanımız belgelendirilmiştir. Belgelerini alan insanlarımız şu anda gerek ilimizde gerekse Soma ve benzeri yerlerde çalışmaktadırlar”

((HABER: ERCAN DEMİR)

kilimli hem zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017