Zonguldak'ın Göbeğinde Heyelan! İŞTE O GÖRÜNTÜLER!

Zonguldak'ın Göbeğinde Heyelan! İŞTE O GÖRÜNTÜLER!
Bu içerik 5796 kez okundu.

Heyelan korkuttu

Mithatpaşa Mahallesi’nde heyelan meydana geldi

Evlere tahliye kararı çıktı, vatandaşlar Zonguldak Belediyesi’ne ateş püskürdü

 

Zonguldak’ın Mithatpaşa Mahallesi 707 sokak’ta aşırı yağan yağmur nedeniyle toprak kayması meydana geldi.

Bugün sabah saat 05.00 sıralarında meydan gelen olayda mahalle sakinleri büyük bir korku yaşadı.

Yolun alt kısmı komple göçerken mahalle sakinleri yolun alt kısmında bulunan bir vatandaşın ise camdan atlayarak canını zor kurtardığını belirttiler.

Mahalle sakinleri meydana gelen heyelan nedeniyle büyük bir gök gürültüsü ile uyandıkları ve koruya kapıldıklarını belirttiler.

Mahalle sakileri heyelandan sora AFAD ekiplerini geldiğini ve evlere tahliye kararı verildiğini belirterek akrabalarını yanına gideceklerini söyledi.

Mahalle sakinleri ayrıca Zonguldak belediyesi’ne bir şey yamamakla ve kendilerine bir geçmiş olsun dahi edemediğini belirterek Muharrem Akdemir’e ateş püskürdüler.

Zonguldak Belediyesi’ni mahalleye hiç hizmet yapmadığını ve belirttiler.

(HABER: ERCAN DEMİR)


Yaşanan olayın ardından Zonguldak İl Afet Acil Müdürlüğü ve Zonguldak Belediyesi ekipleri tarafından çevrede geniş çaplı inceleme yapıldı. İnceleme sonrası 17 vatandaş daha güvenli yerlerde ikamet edecek.

“Gürültüye uyandık”
Mahalle sakinlerinden Yıldız Çalışkan sabah erken saatlerde gürültüyle uyandıklarını ifade ederek, “Sabaha karşı bir gürültü oldu. Gürültüyü duyunca hemen evden çıktık. Sabaha karşı oldu. Belediye burayı görsün. Ben İzmir’den geldim, gittik aynı geldik hala aynı bu şehre hiçbir şey yapılmamış. Ya insan ölseydi. Yolun altına hiçbir şey yapılmamış. Bu yol 25 yıl önce yine göçmüştü” dedi.

“Sel mağduru 45 kişi var” 
Meydana gelen heyelanla ilgili bilgi veren Zonguldak İl Afet Acil Müdürü Ahmet Güngör ise, 3 gündür devam eden şiddetli yağış sonrası il genelinde toplamda 18 aile ve 45 kişinin sel mağduru olduğunu söyledi. Mithatpaşa Mahallesi'nde heyelanın devam ettiğini belirten Güngör, “3 gündür ilimizde yoğun yağışlar devam ediyor. Bahçelievler ve İncivez mahalleleri de yine sel sularından etkilendi. Bugün sabahın erken saatlerinde Mithatpaşa Mahallesi sel sularından etkilendi. Bir bina yıkıldı 6 binayı da tedbir amaçlı boşalttık. Heyelan devam ediyor. Valimiz Ali Kaban konuyla ilgili gerekli talimatları verdi. Vatandaşlarımızla ilgili tüm tedbirlerimizi alacağız. Güvenli bir şekilde vatandaşlarımızı buradan tahliye edeceğiz. İl genelinde toplamda tespit ettiğimiz sayı 18 aile ve 45 kişi var. Mağdur olan kişiler ya yakınlarında kalacak ya da ev tutacağız” şeklinde konuştu.

zonguldak haberleri haber heyelan mithatpaşa mahallesi son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017