“Yol yoksa oy da yok”

“Yol yoksa oy da yok”
Bu içerik 2480 kez okundu.

Zonguldak On Temmuz Mahallesi Hilmi Uluğ Sokak sakinleri Zonguldak belediyesi’ne yol için isyan ederek, “Ne yolumuz var ne dolmuşumuz ne de çöp konteynırımız. Yolları yapacaklar oyumuzu alacaklar. Yoksa oy için kapımıza kimse gelmesin” diyerek tepki gösterdiler.

 

Zonguldak On Temmuz Mahallesi Hilmi Uluğ Sokak sakinleri isyan etti.

On Temmuz Hilmi Uluğ Sokak sakinleri yıllardır yol sorunu çektiklerini ve belediyenin sorunlarına karşı duyarsız ve kayıtsız kaldıklarını belirttiler.

Mahalle sakinleri “Yol yoksa oy da yok” diyerek belediyeye tepki gösterdiler.

Vatandaşlar tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler:

“Hiçbir şey şok. Kuş uçmuyor buradan. Burası belediyeye bağlı değil galiba. Seçimde gelip bizden oy istiyorlar koşarak, alıyorlar oyumuzu ondan sonra bakmıyorlar. Oy zamanı gelip oylarımızı alıyorlar, kapılarımızı gelip ama hiçbir şey yapmıyorlar arabalarımız tüm yıprandı. Dolmuşumuz yok, belediyemiz yok. Hiçbir şeyimiz yok. Çöp konteynırımız bile yok. Son çaremiz sizsiniz (Basın) şehirde mi oturuyoruz. Köylerde bile kötü yol yok. Köylerimizde ki tüm yollar beton parke döşendi. Zonguldak Belediyesi hizmeti hep ihmal ediyorlar.  Ne zaman gitsek yapacağız diyorlar ama ne gelen var ne de yapan. En son zeki çakan bu yolu yaptı ama daha bir şey yapan olmadı. Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir yolarınızı yapacağız diye söz verdi ama yapmadı. Lağım kokuyor yolarımız. Biz nerede oturuyoruz bilmiyoruz. Zonguldak’ta mı oturuyoruz yoksa başka yer demi oturuyoruz. Sorunlarımız çok. Yomludur kanal mıdır belli değil. Belediyeden hizmet istiyoruz. Yolarımız kış gelmeden yapılsın istiyoruz. Yol istiyoruz yol. Yol yoksa oy da yok. Valiliğe bile gittik. Yollarımız yapılsın istiyoruz. Canımıza tak etsin. Benim evim tehlikede. Geçen ki yağmurda sabaha kadar nöbet tutuk evlerimize bir şey olmasın diye. Yoları yapacaklar oyumuzu alacaklar. Yoksa oy için kapımıza kimse gelmesin”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri ontemmuz haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017