Hastanenin Yanına Taşındı! Psikolojileri Bozuldu!

Hastanenin Yanına Taşındı! Psikolojileri Bozuldu!
Bu içerik 2299 kez okundu.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde bulunan Atatürk Ortaokulu'nun, kent merkezindeki Anadolu Hastanesi'nin bitişiğindeki, eskiden dershane olarak kullanılan binaya taşınması velileri tedirgin ediyor. Hemen hemen her gün cenazenin çıktığı acil servisin yanında bulunan okul binasında eğitim gören çocuklarının psikolojik olarak etkilendiğini belirten velilier ayrıca binanın bulunduğu muhitte yoğun bir trafik akışı olduğunu, her an için üzücü bir kaza yaşanabileceğini belirtiyorlar. 

Atatürk Ortaokulu velilerinin haber merkezimize ulaştırdığı bilgiler şu şekilde.

“700 öğrencisi bulunan Ereğli Atatürk Ortaokulu, Anadolu Hastanesi'nin Acil servisinin yanındaki FEM Dershanesi'nin oraya taşınmıştır. Hiçbir önlem alınmamıştır. Binanın ne sağında ne de solunda yol var. Çocuklar teneffüslere çıkamıyor. Okulun bahçesi bile yok. Yoğun trafik var. Her an üzücü bir kaza olabilir.

Atatürk Ortaokulu'nu onarım yapılacak denerek, plansız, projesiz, önlem alınmadan bahçesi olmayan, daha önceden dershane olarak kullanılan yere taşıdılar.

Burada acil servisi olan Anadolu Hastanesi bulunuyor. Buradan hemen hemen her gün cenaze çıkıyor... Bu çocuklar bu durumdan etkileniyorlar... Ambulans sirenlerinden, taşıt kornalarından ve trafik sesinden etkileniyorlar... Bahçesi bile olmayan yerde öğretim görmeye çalışıyorlar...

Okul, onarım yapılacak bahanesiyle taşınmış ama onarım ihalesi bile yapılmamış! Okulun temizlik işlerini yapacak elemanı bile yokmuş.” 

(Haber: Sercan Yıldırım)

 

zonguldak haberleri ereğli haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM