Advert

1 Kilosu 6 Lira! Zonguldaklı Hücum Ediyor!..

Zonguldak'ta vatandaşlar, tanesi 6 TL olan palamutu satın alabilmek için kıyasıya birbiriyle yarıştı.

1 Kilosu 6 Lira! Zonguldaklı Hücum Ediyor!..
Bu içerik 4643 kez okundu.

Zonguldak’ta palamut bereketi 
Tanesi 1 kilogram gelen palamutlar 6 TL’den satıldı

Zonguldak'ta vatandaşlar, tanesi 6 TL olan palamutu satın alabilmek için kıyasıya birbiriyle yarıştı. 
Gece geç saatlerde denize açılan balıkçılar, yaklaşık 20 ton palamutla geri döndü. Kasalara doldurulan palamutların büyük bölümü başka illere gönderilmek üzere kamyona yüklenirken, bir bölümü tekneden kasalarla satışa çıkarıldı. Rize'den gelen ve Kilimli açıklarında 20 ton palamut tutan balıkçılar Zonguldak Limanına yanaştı. Karayolu ile İstanbul'a gönderilmek üzere liman arkasında kasalarla kamyona yüklendi. Bu sırada balık almak isteyen vatandaşlar kasa içerisinde 10 adeti 60 liradan satılan ve tanesi 1 kilogramı bulan palamutları almak için birbiriyle yarıştı.
Bu sene palamutun bol olduğunu ifade eden Rize Artvin Su Ürünleri Başkanı Barış Zaman, yaklaşık 20 ton palamut tutuklarını ifade etti. Vatandaşların balık yiyebilmeleri için ucuz verdiklerini ifade eden Zaman, “Bollukta biz fazla para kazanamıyoruz ama bu işin iki tarafı var vatandaşında balık yemesi gerekiyor. Ucuz oldukça vatandaşta yiyecek. Şu anda buradan çıkan balık Türkiye’de yenen en doğal balıktır. Et, tavuk gibi ürünlerde bir sürü oynama oluyor ama bu Allah’ın yarattığı bir varlık bizde tutuyoruz vatandaşımızda yesin istiyoruz. Kilimli üzerinde aldık. Yaklaşık 18-20 ton civarında bir balık yakaladık. Bu balıkları kara yoluyla İstanbul’a göndereceğiz. Rize’den geldik. 6 gündür buralardayız. Dün hava oldukça sertti gündüz açılamadık limana sığındık. Akşam hava biraz gevşeyince denize açıldık. Allah’a şükür bol balık yakaladık” şeklinde konuştu.
Tekneden araca yüklenen tonlarca palamut İstanbul’a gönderilmek üzere yola çıkarken, vatandaşlar ucuz balık yiyebilmek için sıraya girdi.

zonguldak haberleri palamut son dakika haber zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 27 MART 2017
90 DAKİKA 27 MART 2017
KANAL Z ANA HABER - 27 MART 2017
KANAL Z ANA HABER - 27 MART 2017