DSİ Gelik’te ihale yapacak

DSİ Gelik’te ihale yapacak
Bu içerik 1325 kez okundu.

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, çalışmalarını değerlendirdi.

Başkan Sezgin, “5.5 km’lik Ayiçi yolu ihalesini dün itibariyle gerçekleştirildiğini ve çalışmaları firmanın 30’u itibariyle başlayacağını söyledi.

Başkan Sezgin ayrıca, DSİ Bölge Müdürlüğü’nün dere yataklarını ıslahı konusunda ki projeyi onayladığını belirterek şunları söyledi.

 

5.5 KM’LİK AYİÇİ YOLUNU İHALE ETTİK VE 30’UNDA FİRMA ÇALIŞMALARA BAŞLIYOR

Çalışmalarımız devam ediyor. Uzun zamandan beri Ayiçi yoluyla ilgili çalışmamız vardı. Orada ki daha önce bize bir firma destek verecekti diye bir proje hazırladık ve ona göre ihaleye çıkmıştık. Yalnız o olmayınca, o firmadan bize gerekli desteği veremeyeceği bildirilince bizde ihaleyi değiştirmek zorunda kaldık. Dün itibariyle de ihale gerçekleştirildi. İhaleyi firmamız aldı. Toplam 5.5 km olan yolu 10 cm’lik 10 milimlik parkeyle inşallah kaplama yapacağız. Onu hazırlığını yaptık. Bekleme süresi var ve ayın 30’unda büyük b ir ihtimale çalışmalara başlayacağız.

 

DSİ GELİK’TE TAŞKIN KORUMA İHALESİ GERÇEKLEŞYTİRECEK

Onun dışında dere yataklarıyla ilgili bir çalışmamız vardı. Sağ olsun DSİ Bölge Müdürlüğü bizim projeyi onayladı ve ihale ilanına çıktı. O da ayın 11’inde inşallah ihale edilecek. Gelik’te 2 tane tehlikeli olan taşkın koruma ile ilgili yapılması gereken ıslah çalışmasını ihale edecekler. Bedelini şu anda bilmiyorum ama bizim yeni çarşı ile Ayiçi merkezindeki iki tane mahallemiz ve şehir merkezi orayı en azından doğal yağmurlardan, su taşkınlarından koruyacağız. Bende hemde oradaki pis görüntüsü ortadan kaldırmış olacağız.

Bunun dışında ki mahallelerde ki çalışmalarımız, parkeleme çalışmalarımız, ıslah çalışmalarımız devam ediyor.l Bu arada tabi Zonguldak’ta yağan yağmur nedeniyle durum ve vaziyet belli. Bizde kendimiz göre önlemimiz aldık. Şehrimizde, kendi beldemizde her hangi bir tehlike olmamıştır. Ama maalesef hem şehir merkezinde ve hem de başka yerlerde duyuyoruz sel felaketleri oldu. Çok geçmiş olsun diyoruz. İnşallah böyle bir felaketle Zonguldak’ımız bir daha karşı karşıya kalmaz.

(HABER: ERCAN DEMİR)

dsi gelik burhan sezgin zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017