Sel mağduru esnafa müjde! 30 bin lira faizsiz kredi!!!

Sel mağduru esnafa müjde! 30 bin lira faizsiz kredi!!!
Bu içerik 1026 kez okundu.

Zonguldak’ta sel mağduru esnaflara Zonguldak esnaf ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri’ faizsiz kredi müjdesi verdi.

 

Zonguldak Esnaf ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri sel mağduru esnaflara geçmiş olsun dileklerini sunarak, esnaflarının mağduriyetinin giderilmesi için 30 bin lira faizsiz kredi vereceklerini belirtti.

Şehri ayrıca Zonguldak’ta her şiddetli yağmurda böyle sel olaylarını meydana gelmeye devam edeceğini çünkü alt yapının yetersiz olduğunu belirterek, “Alt yapı en kısa zamanda değiştirilmelidir” dedi.

Şehri yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ESANFIMIZA DESTEK OLACAĞIZ..

Önce esnaflarımıza büyük geçmiş olsun. Her seferinde böyle bir manzarayla karşılaşıyorlar. Burada da tabiî ki bazı ihmallerde olabilir üçüncü alt yapı yok Zonguldak’ta hatta bakın artık iklim değişti. Geçen biz Kurucaşile’deki sel için birlik başkanımla esnaflara gittim. Kaymakamın dediği şu. Son 500 senede metrekareye 93 metrerade yağmur düşmüş ama bu yagmurda 130 metrekade yağmur düşmüş. Şimdi artık iklim değişikliğinden bu artık devamlı esnafımızın başına gelecek. Yani ben belediye olarak buradaki toplama ağızlarındaki genel yerlerde suyun debisini hesaplayıp tüm boruların  ona göre çekeceği suya göre değişmesi lazım. Değişmediği müddetçe bu esnaflar bu sıkıntıyı çekecekler. Bakın ben dün gece 11’de Üzülmez Sanayi Sitesi’nin de başkanıyım aynı zamanda ve kalktım Üzülmez’e gittim orada da acaba dükkanlar var. Ama gittim hemen hemen gece 2’ye kadar oradaydık ve en küçük bir zarar bile görmedik. En ufak bir su bile dükkanlara girmedi ve yolumuzda da bir damla su yoktu. Yol bombeli yaptık yağmur kanalarına, mazgallar 1500’lütk borular döşemiştik ve o borularla suyu deşarz ettik. Yani gerçekten üzüldük. Bizim burada görevimiz esnafa yardım etmek. Faizsiz kredimiz var. İsterlerle hiç faiz almadan 30 bin liraya kadar kredi veriyoruz. Onlara kredi vermek için elimizden gelen her türlü çabayı sarf ederiz. Buraya bekliyoruz. Bir nebze onların Zaraların karşılamış olacağız. Kendilerini buraya bekliyoruz”

(HABER: ERCAN DEMİR)

ercan şehri zonguldak haberleri sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI