'Bu bir doğal afet... Belediye ne yapsın?'

'Bu bir doğal afet... Belediye ne yapsın?'
Bu içerik 3142 kez okundu.

'Bu bir doğal afet... Belediye ne yapsın?'

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, Akdemir’i savundu

 

Zonguldak’ta meydana gelen sel felaketi sonrasında Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e getirilen sert eleştirileri değerlendiren Cumhuriyet halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altun, “Bu bir doğal afet belediye ne yapsın” dedi.

Sel felaketinde Zonguldak Belediyesi’ni bir suçu olamadığını ve eleştirilerin haksız olduğunu belirten Ahmet Altun şunları söyledi:

 

BU ALT YAPIYLA BU SEL OLAYYARI DAHA YAŞANACAK GİBİ

“Zonguldak şimdi iki tepenin arasında Gazipaşa Caddesi var biliyorsunuz. Gazi paşa caddesin sağında ve solunda da esnaflar var. Bu teknolojiden dolmayı tepelerden Karayolları mahalle arası yoları tamamen asfalt ve parke döşendi. Sitenin tepesine, Rüzgarlımeşe’nin tepesine yağan bir yağmur Gazipaşa Caddesi’ne kadar asfalt yoldan kent merkezine kadar inebiliyor. Dün akşam itibariyle zannediyorum metrekareye çok fazla yağmur yağdı. Bu yağmur tamamen Gazipaşa Caddesi’ne indi. Alt yapılar yapılırken de yılık ortalama göre belirli bir metreküp debiye göre yapılıyor. Zannediyorum bu debi buna karşılık gelmiyor ve bundan sonra da bu gibi olayların (Sel) yaşanabileceğini tahmin ediyorum. Yani bunun belediyenin çalışıp çalışmadığıyla alakası yok. Alt yapı zannediyorum çok baskın yağmurlarda kifayetsiz diye düşünüyorum.

 

ZONGULDAK’I BU ALT YAPI KUTARMIYOR

Altun, “Bundan 2 gün önce yaptığınız açıklamada bir daha sel olursa sebebini araştıracağınızı söylemiştiniz. Peki sebebi nedir” sorusunu şu şekilde cevapladı.

“Araştırdım. Metreküpe fazla yağmur yağdığından. Şimdi metrekareye çok fazla yağmur yağdı. yağmur yağdığı için Rüzgarlımeşe’nin tepesine, site’ni tepinse yağan yağmur karayolları vasıtasıyla Gazipaşa Caddesi’ne iniyor. Çünkü her taraf betonlandı, asfaltlandı. Yolların kenarlarına da bordür taş döşendiğine göre bir yatak hamline geliyor. Zaten limana da baktığımızda limanı içine bir yığın pislik var. Buda demektir ki Zonguldak’ı bu alt yapı kurtarmıyor demektir.

 

BU BİR TABİ AFETTİR..

Bu bir tabi afettir. Bu gibi kanallar yolar yapılırken yılık ortalamaları alınır. Belirli bir emniyet payı üzerine konur ve bu emniyet payını da üzerine çıkıldı ve oldukça fazla yağmur yağdı Zonguldak’ta.

 

GAZİPAŞA CADDESİNDE BİR ÇOK İŞYERİNİN TABANI YOL SEVİYESİNİ ALTINDA VE BELEDİYENİ YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY YOK

Belediyenin üzerine haksız bir eleştiri var. Çünkü bu olağanüstü bir durum ve bu zaman zaman yaşanabilir. Bazı dükkanları sel basmış. Dükkanlar yol seviyesinin altıda kalmış ve buranda artık belediye başkanın yapacak bir şeyi de yok yani.

(HABER-ERCAN DEMİR)

sel zonguldak haberleri haber son dakika ahmet altun muharrem akdemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM