Beycuma'ya MÜJDE!

Beycuma'ya MÜJDE!
Bu içerik 11204 kez okundu.

Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu’ndan müjdeli haber.

“Beycuma-Karaman yolu yatırım planına alındı” 

Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, çalışmaları değerlendirdi.
Beycuma-Karaman yolunun yatım planına alındığını belirten Kundakçıoğlu ayrıca taşkın koruma ve barajın ikici kısım ihalesinin yapıldığını söyledi.
Beldede hizmetlere devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu şunları söyledi:

BELDEMİZE SAĞLIK OCAĞI YAPILACAK
“TBMM şu an tatilde ve bizde belde şu andaki belediyeni asli görevi olan çalışmaları yapıyoruz. Ama bir taraftan da Beycuma’ya yapacağımız yatırımları takip ediyoruz. Şu anda Sağlık Bakanlığı’nın Beycuma’ya eski karakol meydanına sağlık ocağını 2017 yılı yatırım programına teklif etti. Onu takip edeceğiz. Biz aile ve halk sağlığı ile yaptığımız görüşmelerde beldemiz merkezinde Milli Emlak’a ait arsayı imarda sağlık tesisi olarak geçirdik. Sağlık Müdürlüğü’ne Milli Emlak devretti. Onlar da yatırım programı için bakanlığına sundular. Bakanlıkta takip edip 2017 yılında ihalesi yapılıp inşaatı başlanacak şekilde bizde konunun takipçisi olacağız”

BARAJ VE TAŞKIN KORUMA İHALEERİ YAPILDI
Barajın ikinci kısım ve taşkın koruma ihalelerini yapıldığını belirten Başkan Kundakçıoğlu, “Baraj ikinci kasım ihalesi yapıldı. Müteahait sözleşmeyi imzaladı. Önümüzdeki haftadan itibaren yarım kalan inşaatın devam edecek. Yine dere taşkın koruma baraj inşaatı içinde bir kısım taşkın koruma içinde drenin betonları uzatma projesi hazırdı. Onun da ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde başlayacaklar. İnşallah daha önceki birkaç kez sel felaketine maruz kalmış beldemiz hem o taşkın koruma duvarlarıyla birlikte birde üst bölge havza dediğimiz Karadere bölgesine iki tane sedde çalışmasıyla taşkın koruması önlenmiş olacak. Bunda sora inşallah sel felaketinde en az zararla atlatan bir belde olacağız.” Şeklinde konuştu.

ARAÇ PARKIMIZI SIFIRLADIK, TÜM ARAÇLARIMIZI YENİLEDİK
Belediyenin tüm araç parkını sıfırladıklarını ve yeni hizmet araçlarıyla donattıklarını belirten Başkan Vural Kudakçıoğlu şunları ifade etti:
“Onun dışında Çevre Bakanlığı’ndan bir tane beldemize arazöz aracı hibe edildi. Önümüzdeki günlerde onu teslim alacağız. Şantiyemizde zaten araç gereç eksiğimiz bunmuyor. Arazözle birlikte tamamlanmış olacak inşallah. Çünkü tüm araçları sıfırladık, tüm araçları tamamladık. İtfaiyesinden, kamyonundan, cenazesi aracından, vidanjörüne, hizmet araçlarına kadar hepsini tamamlamış olduk kedi dönemimizde. İnşallah iyi günler olacak, güzel günler olacak. Önümüzdeki yol çalışmalarına biraz daha hız vereceğiz. Biraz eksik yolumuz var. 54 bin metrekare parke yol yaptık. Bunu inşallah 54 bin metrekare bir hedefimiz daha var önümüzdeki yıl onu da tamamlayıp artık yol sorunu olmayan bir belde haline geleceğiz”

BEYCUMA KARAMAN YOL PROJESİ YATIRIM PLANINA ALINDI
Beycuma-Karaman yol projesinin yatırım planına alındığı müjdesini veren Kundakçıoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:
“Beycuma-Karaman Yol projemiz tamamlandı. 13 trilyon eski paraya  yatırıma alındı. Yine önümüzdeki meclis tatilden döndükten sora vekillerimizle birlikte bunu da Ulaştırma Bakanlığı ile takip edip bu yolun yapılması için uğraş vereceğiz. İnşallah o yoldu bittikten sonra 7 km’lik kısım beldemizin ulaşımı da hizmete daha rahat bir şekilde açılmış olacak. En büyük hedefimizde o zaten”

CEZAEVİNİN BÜYÜTÜLMESİ İÇİN ADALET BAKANALĞI İLE GÖRÜŞECEĞİM
Cezaevinin genişlemesi için Adalet bakanı ile görüşeceğini belirten Vural Kundakçıoğlu, şunları söyledi:
“Biliyorsunuz açık cezaevi ve lojmanlar hizmete girmişti. Yine cezaevinin büyümesi için Adalet Bakanlığı ile görüşmelerimiz olacak. Milletvekilimiz Özcan beye konuyu illettik ve Özcan beyle konuyu takip edip inşallah onu da tamamlayacağız. 

BEYCUMA’YA YAŞLI BAKIM EVİ..
Kundakçıoğlu Beycuma’ya yaşlı bakım evi yapılması için çalışacağını belirterek, “2017-2018 için yeni programları yıl sonunda yapı ne gibi programlar, yatırımlar yapabiliriz onların çalışmasını yapacağız. Benim kafamda ve düşüncemde olursa çalışmasını yapacağız, Aile ve sosyal hizmetlere bağlı yaşlı bakım evi. Yada sevgi evi gibi Aile Sosyal politikalar bakanlığı ile yapacağımız görüşmeler neticesinde önümüzdeki yılarda bunu da beldemize kazandırabilirsek beldemiz için çok iyi olacak. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam edecek inşallah” şeklinde konuştu.

ÖZCAN ULUPINAR’A TEŞEKKÜR EDİYORUM
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’a teşekkür ettiğini belirten Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Bu saydığımız az önceki yatırımları vekilimiz Özcan beyle takip ediyoruz. Çok sağ olsun Beycuma’yla bir ayrıcalığı var. Ben onu hissediyorum Özcan beyin. Tüm projelerimde, tüm yaptığımız yatırımlarda Özcan beyin imzası vardır. Bundan önceki dönemde özelikle açık cezaevi lojmanlarını yapılmasında Köksal Bey (Toptan ile Özcan beyin (Ulupınar) çok desteği olmuştu. Köksal Toptan’ı da burada unutmak mümkün değil. Şimdi Özcan b.ey bu yatırımlarımı takip ediyor. Teşekkür ediyoruz Özcan beye. İnşallah bundan sora da yapacağımız yatırımlarda altında imzası olacaktır. Beycuma beldesi adına Özcan beye teşekkür ediyorum”
(HABER-ERCAN DEMİR)

vural kundakçıoğlu ak parti beycuma zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017