Diyabet hastalarına sıcak uyarısı

​Zonguldak Diyabet ve Kronik Hastalar Derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, diyabet hastalarına sıcak hava uyarısında bulundu.

Diyabet hastalarına sıcak uyarısı
Bu içerik 6185 kez okundu.

Terzioğlu, aşırı sıcaklara karşın diyabetlilerin denize sabah ve  akşam girmeleri, güneşte kalmamaları gerektiğini söyledi.

Çetin Terzioğlu uyarı görevlerini sürdüreceklerini belirterek şunları söyledi: “Ramazan ayı boyunca hastane ziyaretlerinde bulunduğumuz sıralarda gördüğümüz diyabet hastalarını sıcaklarda gerçekten dikkat etmedikleri ve geçirdiğimiz ramazan bayramı boyunca acillerde olduklarını gördük ve gerçekten üzücü bir tabloydu. Ama sonuç olarak şöyle söylemek gerekiyorsa diyabet hastalarımız konusunda zaten bilinen bir gerçek var. Diyabet artık hastalık değil bir yaşam tarzıdır ve bu yaşam tarzının belli kurallarına iyi bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Ama ne yazık ki biçim diyabet hastalar hiçbir ağrı vermedikleri için hep ötelemekten ileri gelen hastalık olduğu için dikkat edilmiyor. O dikkat edilmediği zaman da sonuçları kötü oluyor tabi ki. Onun için diyabet hastaları özellikle yaz aylarında sıcaklarda, yürüyüş, egzersiz olmazsa olmazlardan onun için sabah ve akşam özellikle denize girdiklerinde akşam ve sabah erken saatlerde denize girmeleri ve güneşe kalmaları, çünkü tamamen şeker dengelerini bozduğu için vücut metabolizması bozuluyor ve şeker dengeleri de bozulmuş oluyor. Bunu tekrar yeniden düzene getirilebilmesi üç beş günü alıyor. Be nedenle organlara aşırı derecede zarar vermektedir. Diyabet hastalarına hep anlatıyoruz ava ben tekrar uyarıyorum. Uyarmayı kendimize bir görev biliyoruz ve onların sağlığı için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Öyle durumlarda en azından acile veya derneğimize müracaat etmeleri durumda destek vermeye hazırız”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Çetin Terzioğlu zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017