pub-2258345284006191
Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 12:04 Bu haber 355 kez okundu
 
‘MHP tavrını net olarak ortaya koymuştur’
‘MHP tavrını net olarak ortaya koymuştur’
GÜNCEL Haberi
‘MHP tavrını net olarak ortaya koymuştur’

MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak destekleyeceklerini belirterek, “Karşısındakiler kimi destekleyecek bunu da zaman içinde göreceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Cumhurbaşkanı adayı çıkartmama kararını değerlendirdi.

16 Nisan’da yapılan Anayasa değişikliği ile ülke yönetimini belirleyecek olan barajın 50.1’e çıkarıldığını belirten Niyazi Kıransoy, “Dolayısıyla Bu 50.1 barajını hiçbir partiyi şu aşamada yakalayamıyor. Bundan dolayı ittifaklar yapılarak seçime gidileceği aşikardır. Sayın Genel Başkanımız bu konuda Türkiye kamuoyunu oyalamadan net bir tavır ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday göstermeyeceğini ve aday olursa Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştır. Sayın Genel Başkanımızın sözü üzerine bizim söyleyecek çok bir lafımız yoktur. Bugüne kadar tek adamdan yakınanlar işte önünüze getirdik çok adam. Bunu da eleştiriyorlar. Bunu eleştirenlerin neye hizmet ettiklerini anlayamadığımız bir siyasi anlayışla Türkiye’yi yönetmeye talip olduklarını iddia etmektedirler. Milliyetçi Hareket Partisi Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığını destekleyecektir. Karşısındakiler kimi destekleyecek bunu da zaman içinde göreceğiz. Biz Türkiye kamuoyunu oyalamamak adına siyasi hareket olarak net bir tavır ortaya koyduk. Bizi eleştirenler tek başlarına iktidar olamayacaklarına göre kimle ittifak yapacaklar ilerleyen zaman içerisinde bunu da göreceğiz” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: ‘MHP, tavrını, net, olarak, ortaya, koymuştur’,
Yorumlar
Haber Yazılımı