Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 13:49 Bu haber 325 kez okundu
 
“Kurultayımız şenlik havasında geçecek”
“Kurultayımız şenlik havasında geçecek”
GÜNCEL Haberi
“Kurultayımız şenlik havasında geçecek”

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, 18 Mart’ta yapacağımız kurultayımız şenlik havasında geçecektir” dedi.

Kurultay için Zonguldak olara 5 otobüs kiraladıklarını ve gelmek isteyenlerin partiye müracaat etmeleri gerektiğini belirten MHP Merkez İlçe Başkanı niyazı Kıransoy, şunları ifade etti: “18 Mart 2018 Pazar günü genel kurulumuz 12.Olağan genel kurulumuz yapılacaktır. Eşi benzeri olmamış bir genel kurul olacağını düşünüyorum. Türk milletine ciddi mesajlar verilecektir. Bu vesile ile milletimizi genel kurulumuza katılmaya davet ediyoruz. Zonguldaklılar olarak da otobüsleri tuttuk, kurultaya yoğun bir şekilde katılacağız. Gelmek isteyen vatandaşlarımız Partimize müracaat ederek bu konuda bilgi alabilirler. Netice itibariyle Türkiye'nin geleceğine damga vuracak bir kongre olacaktır. Kongrelerimiz zaten toy havasında geçmektedir ve bunu bir şölen sırasında geçecektir. kongremizi Türk siyasetine, Türk siyasetini Armağan edeceğiz diye düşünüyoruz” dedi.

İTTİFAK BAŞARILI OLACAKTIR

AK Parti ve MHP arasındaki ittifakı değerlendiren Niyazi Kıransoy, “İttifak ile ilgili 3 Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 23, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ise 3 olmak üzere oluşturulan komisyon 26 maddelik bir iltifat paketi oluşturmuştu. Bu Geçtiğimiz günlerde Meclis'e sunuldu ve mecliste 26 madde geçti. Tabii bu ittifak meselesinin özü memleketimizin içinde bulunduğu durumdur. Memleketimiz, Devletimiz yoğun bir saldırı altındadır. İçten ve dıştan baskılara maruz kalmaktadır. Ortadoğu’yu şekillendirmek isteyen güçler, başta Amerika ve İsrail olmak üzere Türkiye'ye bir baskı uygulamaktadırlar. Sınırımızın dışında 30 bin kişilik bir terör ordusu oluşturmaya çalışılmıştır. Bunlara karşı Afrin Harekatı başlatılmış ve başarı ile devam etmektedir. Netice itibariyle ülkemizin içinde bulunduğu durum göz önünde bulundurularak Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ile ittifak yapma yoluna gitmiştir. 16 Nisan'da geçen anayasa bu ittifakı bir nebze olsun zorunlu kılmıştır. Bu ittifakın ülkemize başta hayırlı olmasını diliyorum. Tabii ki partilere de hayırlı olacaktır. Partiler içinde getirileri olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ülkemiz için olmazsa olması bir partidir. Bunun için Bundan dolayı da ittifak yoluna gitmiştir” dedi.

ZONGULDAK’I YÖNETMEYE TALİBİZ

Zonguldak Belediyesinin hizmetlerini yeterli buluyor musunuz sorusunu cevaplandıran MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, “Yerel hizmetler konusunda Zonguldak’ta bir handikap vardır. Yerel yönetimler yeterince Zonguldak’ı yönetememektedir. Netice itibari ile belediye Merkez ilçe olarak bakarsak belediye hizmetlerinin Zonguldak’a yararlı olduğunu düşünmüyorum. Zonguldak'ta iyi bir belediyecilik hizmeti son olduğunu düşünmüyorum. Ben Milliyetçi Hareket Partisi olarak dolayısıyla yerel de bir değişiklik, Zonguldak halkına daha iyi hizmet edecek kadronun gelmesini ihtiyaç vardır. Biz MHP olarak ilk yerel seçimde Zonguldak’ı yönetmeye talibiz ve bunu başaracağımıza düşünüyoruz” dedi.

 

ZONGULDAK YETERİNCE HİZMET ALMADI

Zonguldak’ı yeterince yatırım yapıldı mı sorusuna cevap veren Niyazi Kıransoy, “Zonguldak’a gerekli önemin verildiğini söyleyemeyiz. Çünkü Zonguldak Türkiye ekonomisine verdiği katkı açısından aldıkları ile birlikte değerlendirirsek arada çok büyük bir uçurum vardır. Bu süreç içinde Bundan sonra bu farkın kapatılacağını düşünüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi bu noktada damgasını vuracaktır diye düşünüyoruz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kurultayımız, şenlik, havasında, geçecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı