Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 12:45 Bu haber 733 kez okundu
 
Hisarcıklıoğlu'ndan 'YERLİ OTOMOBİL' açıklaması...
Hisarcıklıoğlu'ndan 'YERLİ OTOMOBİL' açıklaması...
EKONOMİ Haberi
Hisarcıklıoğlu'ndan 'YERLİ OTOMOBİL' açıklaması...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Alaplı ve Kdz. Ereğli’de ziyaretler ve ödül törenine katılmak üzere Zonguldak'a geldi. 
Hisarcıklıoğlu'na ziyaretlerinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) yönetim kurulu başkanı Metin Demir ve yönetimi de eşlik etti.
Hisarcıklıoğlu, Alaplı’da gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Kdz. Ereğli'de "Ereğli Ekonomisine Değer Katanlar Ödül Töreni"ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada yerli otomobil konusuna dikkat çekti.
Kdz. Ereğli’de ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil konusuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Türkiye ilk defa inşallah kendi markasıyla yerli, milli otomobilini üretecek. 2019'da ilk prototipi, 2021 veya 2022'de de artık arabamızı satın alacağız. Bu tamamen elektrikli olacak. Dünya ile aynı noktada yarışa başlıyoruz. Türkiye'nin ekonomik, teknolojik dönüşümünü sağlayacak. Otomobilde, 25 bin dolara sıçrama projesini yapmış olacağız. Her il Allah razı olsun bu işi sahipleniyor. 81 il, 'bizde yapılsın.' diyor. İnşallah bunun çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar bittikten sonra tabii bu bizim vereceğimiz bir karar değil. Hükümetimiz karar verecek. Buna karar verdiği zaman inşallah el birliği ile de bir an önce Türkiye ilk defa kendi yüzde yüz elektrikli, dünyayla aynı noktada başlayan en ucuz akaryakıtla, elektrikli otomobilin gittiği mesafeyi mukayese ettiğiniz zaman 10'da bir daha ucuza yol kat edilecek. Bakımı, tamiri yok. Artık dünya o tarafa gidiyor. Biz de o noktada onu yakalamış olacağız."
DEMİR'DEN TEŞEKKÜR
Hisarcıklıoğlu'nun Ereğli ve Alaplı'da gerçekleştirdiği ziyaretlerde eşlik ettiklerini söyleyen ZTSO Başkanı Metin Demir: “İlimize gelen TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na Ereğli ve Alaplı'daki programlarında eşlik ettik. Kendisiyle ülke ve Zonguldak gündemi konularında istişarede bulunduk. İlimize teşriflerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: metin demir, zonguldak haberleri, haber, rifat hisarcıklıoğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı