Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 15:13 Bu haber 352 kez okundu
 
Hakemler adaleti eşit dağıtır
Hakemler adaleti eşit dağıtır
SPOR Haberi
Hakemler adaleti eşit dağıtır

Bir ay önce yapılan seçimlerde Faal Futbol Hakemleri Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanlığına seçilen Ümit Kaya ve ekibi Zonguldak Belediye Başkanı  Muharrem Akdemir’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Akdemir’e çiçek takdim eden Kaya: “Hakem ve gözlemcilere verdiğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

KAYA: ‘ZONGULDAK HAKEMLİĞİNİ DAHA İYİ YERLERE GETİRECEĞİZ’

Zonguldak hakemliğini daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını belirten Ümit Kaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geçtiğimiz aylarda bir seçim yapmıştık. Ben ve ekibim seçildi. Seçimin ardından da çalışmalara başladık. Sonuçların belli olmasından sonra sizde 1 gün sonra beni arayarak tebrik ettiniz. Bizlerde bundan çok mutlu olduk. Sizler görevde olduğunuz sürece hakem ve gözlemci camiamıza çok büyük hizmetler vermiştiniz. Bizlerde sizin desteklerinizi unutmadık sizi ziyaret etmek istedik. Hakem ve Gözlemcilerimiz adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Derneğimiz 81 ilin  79  şubesinde  örgütlü bir dernek. Genel Başkanımız eski Antalya Milletvekili, eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı. Türkiye Genelinde ortalama 20 bin üyemiz var. Zonguldak Genelinde  aday hakemlerimizle beraber 140 tane hakem ve gözlemcimiz var.”

AKDEMİR: ‘HAKEM CAMİASI ÖNEMLİ BİR CAMİA’

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir,  Ümit Kaya ve ekibine başarılar dileyerek şunları söyledi: “İlk önce nazik ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Gerçekten hakem camiası önemli bir camia. Spor varsa hakemde olacaktır. Hakemlik müessesesi adalet dağıtan güven dağıtan bir müessese. Bu adaleti Zonguldak’ta geçmişten bu yana mükemmel şekilde veriyor. Hatta yükselerek devam ediyor. 2. Lig ve 1. Ligde görev alan hakemlerimiz oldu. Özellikle yan hakem konusunda görev alan arkadaşlarımız oldu. Şimdi 2. Lig ve 3. Ligde orta hakem olarak görev alan hakemlerimiz var. Bu ilimiz içinde sevindiricidir. Ben kutluyorum 140 üyemizde iyi bir sayı. Biz sizlere desteğimiz eskiden kullanmadığımız bir alan vardı. Sizlere orayı tahsis etme nezaketi gösterdik. Kullanıyorsunuz halanda. Ben hayırlı olsun diyorum. Dünya kupasında bir hakemimiz Doğan Babacan görev almıştı. Türk milleti olarak büyük gurur duymuştuk. Artık Dünya Kupasında ve Avrupa Kupasında görev alan arkadaşlarımız var.  Türk hakemlerinin ileri düzeyde yükseldiğini gösteriyor. Hakemler sahada adaleti eşit şekilde  dağıtan bir müessesedir. Ben hepinize başarılar diliyorum. Zonguldak hakemliğini daha iyi yerlere getireceğinize inanıyorum.”  HABER: ERCAN AYGÜN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hakemler, adaleti, eşit, dağıtır,
Yorumlar
Haber Yazılımı