pub-2258345284006191
Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 08:32 Bu haber 161 kez okundu
 
GAZETECİLİK DİNAMİK VE ZOR BİR MESLEKTİR…
GAZETECİLİK DİNAMİK VE ZOR BİR MESLEKTİR…
GÜNCEL Haberi
GAZETECİLİK DİNAMİK VE ZOR BİR MESLEKTİR…

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili yayımladığı mesajda şunları kaydetti;

“İletişimin en etkili kanallarından birisi olan gazetecilik dinamik ve zor bir meslektir. Gazeteciler toplumun doğru bilgilendirilmesi için görevlerini zor şartlar altında zaman ve mekan mefhumu olmadan gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar.

Teknolojinin gelişmesiyle dünyada haber akışının anlık olarak yaşanması neticesinde gazetecilik daha da meşakkatli hale gelmektedir. Bu ortamda haberin doğru, tarafsız ve şeffaf olarak vatandaşa aktarılmasında medya unsurları kilit rol almaktadır. Sosyal medya ve internet gazeteciliğinin toplum üzerindeki etkisi giderek artmakta olup, ilkeli habercilik anlayışı çok daha fazla önem arz eder hale gelmektedir.

Küresel dünyada basın, demokrasinin olmazsa olmazlarından olmuştur. Özellikle bizim basınımız 15 Temmuz darbe girişiminde demokrasisine sahip çıkmış, birlik ve beraberliğimizin korunmasına önemli katkıda bulunmuştur. Hassas bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde de milletimizin huzurunu ve beraberliğini bozmaya çalışan iç ve dış faktörlere karşı ülkemizin güçlenmesine, ilerlemesine yönelik mücadelesine devam etmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumla yönetim arasında bağ kuran tüm basın çalışanlarının, Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, bugüne kadar kaybettiğimiz bütün basın mensuplarımızı da bu vesile ile rahmet ve minnetle anıyor, kendilerine şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: özcan ulupınar, ak parti, zonguldak haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı