pub-2258345284006191
Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 07:50 Bu haber 526 kez okundu
 
'Bu yarışın kazananı Cumhuriyet Halk Partisi’dir'
'Bu yarışın kazananı Cumhuriyet Halk Partisi’dir'
SİYASET Haberi
'Bu yarışın kazananı Cumhuriyet Halk Partisi’dir'

UMUT BAŞOĞLU, CHP’Nİ YENİ İL BAŞKANI OLDU
Umut Başoğlu’un ilk mesajı: “Bu yarışın kazananı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu yarışı Halil Furat kaybetmemiştir, neticede bu yarışı da kazanan ben değil Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur” oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl 36.Olağan Genel kurulu cumartesi günü Dedeman Otel’de gerçekleştirildi.
Yapılan kongrede  mavi liste ile il başkanı adayı olan Halil furat 212 oy alırken, beyaz listede yer alan Umut Başoğlu ise 312 oy alarak CHP İl başkanı seçildi.
Sandıkların açılmasıyla birlikte sayım sonuçlarını adaylar vepartililer yakından takip ettiler.
Seçim sonuçlarının netleşmesiyle birlikte Başoğlu taraftarları sevince boğuldu.
Delegeler Umut Başoğlu’nu kutladılar.
Umut Başoğlu yanına Halil Furat’ı alarak, İl başkanı Ahmet Altun ile birlikte elerini havaya kaldırarak birliktelik mesajı verdiler.
Umut Başoğlu kürsüde yatığı konuşmada kendisine destek olanlara teşekkür etti.

BEN DEĞİL CUMHURİYET HALK PARTİSİ KAZANDI
Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni il başkanı Umut Başoğlu Kanal Z’ye yaptığı açıklamada, “Partimizin 36. Olağan kongresini gerçekleştirdik. Zonguldak’ta bugün sabahta vermiş olduğumuz mesajlarda şöyle bir yapı vardı zaten. Har iki adayında, benim ve Halil Ağabeyimin de söylediği gibi burada kim kazanırsa kazansın parti kazanacaktır. Ve nihayetinde de dikkat ettiyseniz şu ana kadar yapmış olduğum konuşmalarda vermiş olduğum mesajlarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlik ve bütünlük içerisinde 2019’e öncelik vereceğimizi söylemiştim. Ben böyle güzel bir atmosferi bize oluşturan sevgili delegelerimize partililerimiz çok teşekkür ediyorum. Bu yarışın kazananı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu yarışı Halil Furat kaybetmemiştir, neticede bu yarışı kazanan ben değil Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. El ele de çıkılmıştır. Bu tablo cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışan bir tablosudur” dedi.
CHP TABANINA MESAJ VERDİ: 2019’A BİRLİKTE HAZIRLANACAĞIZ
CHP Camiasına da seslenen Umut Başoğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi  camiasına şunu söylemek istiyorum, Bundan sora zorlu ve meşakkatli bir yola çıkıyoruz. Özellikle 2019’un yerel seçimleri gerçek anlamda baktığımızda tüm şehir de gelirse bir ilk olacak. Hedefimiz olursa tabi bütünşehirle beraber tüm yerel yönetimleri Zonguldak’ta almak ardından da 2019’da bana göre rejimin geleceğini belirleneceği seçimde Zonguldak’la beraber daha güçlü yürümek ve sonuçta yine 2019 seçimlerinde başkanlık seçimlerini almak olacaktır.” dedi
AHMET ALTUN; SEÇZİM BİTTİ DEMOKRASİ KAZANDI
Aday olmayan İl Başkanı Ahmet Altun’da, “Seçim bitti, demokrasi kazandı, Cumhuriyet halk partisi kazandı. Umut başkana başarılar diliyorum” dedi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: 'Bu, yarışın, kazananı, Cumhuriyet, Halk, Partisi’dir',
Yorumlar
Haber Yazılımı